Świeżo wyciskane soki

Picie świeżo wyciskanych soków z roku na rok staje się coraz popularniejsze. Można pomyśleć że ta „moda” na bycie zdrowym jest czymś nad wymiar wymyślonym i wykreowanym przez media. Jak się okazuje jednak wcale tak nie jest. Według wielu badań, regularne picie świeżo wyciskanych soków może naprawdę sprawić wiele dobrego w naszym organizmie.

Świeże a nie z półki sklepowej

Na półkach w wielu supermarketach możemy znaleźć niezliczoną ilość soków o smakach owoców i warzyw o których nawet nie słyszeliśmy. Promocje, atrakcyjne i duże opakowania kuszą do zabrania do domu. Wiele osób stworzyło sobie regularny nawyk picia soków i napojów gazowanych ze sklepów. Czy to jednak to samo co świeżo wyciskany sok z przygotowany w domu za pomocą wyciskarki? Niestety nie. Te napoje kupione w sklepach posiadają w swoim składzie niesamowicie duże ilości cukru i różnego rodzaju polepszaczy smaków oraz innych związków mających na celu wydłużenie ich daty przydatności.

Soki na półce w supermarkecie

Świeże soki, wytłaczane samodzielnie z użyciem wyciskarki bądź innego urządzenia są lepszym rozwiązaniem ponieważ sami kontrolujemy jego skład oraz mamy pełny zasób witamin. Większość wyciśniętych soków już po kilku godzinach traci swoje właściwości i cenne witaminy na których nam zależy. To dlatego sok ze sklepu nie dostarczy nam tyle dobrego co świeży sok. Tak samo jest z temperaturą. Często zdarza się że podczas transportu soków pakowanych są one narażone na wysokie temperatury co również sprzyja źle na ich jakość.

Dzisiejsze wyciskarki do soków są stworzone w taki sposób aby nie generować zbyt dużych ilości ciepła tak aby sok zachował wszystko co dobre.

Z jakich warzyw i owoców najlepiej tłoczyć soki?

Praktycznie każdy owoc i warzywo ma w sobie coś unikatowego do zaoferowania. Witaminy, minerały, antyoksydanty i nieskończona ilość pomocnych naszemu organizmowi związków. To wszystko znajdziemy w świeżych sokach. Jeśli chodzi o wybór konkretnych owoców i warzyw to warto to robić wedle własnych upodobań smakowych. Szczególnie na początku przygody z piciem świeżo wyciskanych soków. Tak abyśmy je polubili. Możemy również wesprzeć się wieloma przepisami na pyszne soki  i smoothie, które możemy znaleźć w sieci. Niektóre z wyciskarek w zestawie posiadają często książki z przepisami na pyszne kombinacje kolorowych warzyw i owoców.

Te różnice zauważysz już po kilku dniach

Co prawda jest bardzo dużo pozytywnych właściwości świeżych soków, których nie da się zauważyć inaczej niż z perspektywy czasu. Jednak jest też kilka, na które zwrócisz uwagę już po kilku dniach suplementacji nimi. Między innymi:

  • Więcej energii – dzięki temu że organizm otrzymuje mieszankę związków które są niezbędne do prawidłowego gospodarowania energią.
  • Przyśpieszony metabolizm – Świeże soki to prawdziwy hit na odchudzanie. Powodem tego jest duża ilość błonnika, który oczyszcza jelita ze złogów – nasz organizm jest w stanie lepiej przyswoić wszystko co mu potrzebne prosto z jedzenia.
  • Lepsze trawienie – nie będziesz czuł nadmiernego uczucia ciężkości po spożywanych posiłkach. Głównie za sprawą błonnika zawartego w warzy
  • Lepsze samopoczucie – mając świadomość że działamy na korzyść naszego organizmu może nam jedynie poprawić nasze samopoczucie. Ponadto, mają na to wpływ również witaminy z grupy B, których w warzywach i owocach jest naprawdę wiele.

Jaką wyciskarkę warto kupić?

Kupno wyciskarki powinno być sprawą dobrze przemyślaną. Warto myśleć o tym jak o kupnie nowego sprzętu kuchennego typu lodówka czy kuchenka. Z taką właśnie jakością tworzone są te urządzenia. Warto przeznaczyć na to większą kwotę i wybrać sprzęt z górnej półki. Te niewielkie urządzenia w porównaniu z innymi, które możemy znaleźć w kuchni wbrew pozorom wykonują bardzo dużą pracę. Warto zatem zastanowić się nad zakupem, przemyśleć go i najlepiej sprawdzić opinie klientów oraz na przykład przejrzeć takie strony jak:  http://wyciskamysok.pl

Często muszą mielić bardzo twarde warzywa i owoce co w przypadku taniej wyciskarki może skończyć się szybką eksploatacją i nerwami ze strony klienta. Wyciskarka za około 2 tysiące jest w stanie nam posłużyć na naprawdę wiele lat. Warto pamiętać że jest to naprawdę inwestycja na lata a nie tylko chwilowy trend. Wraz z rosnącą świadomością na temat zdrowia wśród ludzi, wyciskarki staną się powszechnie obecne w każdym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *